Bezwypadkowe, czy jednak powypadkowe samochody?

Dzień dobry wszystkim!

Od dzisiaj oficjalnie został otwarty mój blog. Zapraszam do lektury i śledzenia mojej strony.

Od czasu do czasu będę zamieszczał posty związane z moją pracą autodoradcy.  Czytelnikom mam do zaoferowania porady, tutoriale oraz podpowiedzi na co szczególnie podczas zakupu należy zwracać uwagę. Jeśli będziecie mieli jakiekolwiek uwagi, propozycje tematów do opisania, swoje doświadczenia do omówienia – proszę pisać poprzez stronę na Facebook’u, gdzie również na bieżąco zamieszczane są najciekawsze wpisy z ostatnich przeprowadzanych oględzin.

Jak wiadomo na naszych drogach spotyka się tysiące różnorakich pojazdów, od zwykłych mieszczuchów po sportowe bestie. Jednak nie każdy posiadacz swojego samochodu zna jego rzeczywistą historię. Jak wiemy nieuczciwi handlarze często lubią wyolbrzymiać opowieści o historii pojazdu, zależy im tylko na sprzedaży i zarobku, a to co będzie działo się z zakupionym (posklejanym) pojazdem spoczywa na barkach nieświadomych kupujących. Dziś mieliśmy okazję z bliska zobaczyć kilka samochodów importowanych z USA, które mogą zostać “przywrócone do życia” z innych powypadkowych dawców i prawdopodobnie wystawione na sprzedaż jako nieuszkodzone i bezwypadkowe zadbane perełki.

Większość z tych pojazdów była porządnie uszkodzona, brak przodu w przypadku Forda Mustanga, Audi i Chevroleta Camaro. Podczas zakupu należy dokładnie sprawdzić czy wszystkie elementy karoserii są dokładnie spasowane i czy kolor czasem nie różni się od innych, takich jak np. inne załamanie światła. Wtedy już wiadomo, że część prawdopodobnie została wzięta z innego pojazdu, a on sam miał jakąś stłuczkę. Nie zapominajmy również o sprawdzeniu pracy poszczególnych podzespołów, takich jak silnik, skrzynia biegów, zawieszenie itp. To od nich zależy czy wrócimy na kołach czy może na lawecie z naszym świeżo nabytym pojazdem.

Historię wypadków w przypadku aut sprowadzonych z USA można sprawdzić, wykupując raport dla przykładu AutoCheck lub CarFax. Czasem raporty zawiera zdjęcia z aukcji, na której pojazd był sprzedawany w przeszłości. Do sprawdzenia podstawowych danych wystarczy numer VIN pojazdu.

Jeżeli zależy Państwu na dokładnym przedzakupowym sprawdzeniu samochodu, zapraszam do skorzystania z moich usług i kontaktu ze mną.

Filmik przedstawiający inne powypadkowe samochody, które zostały przeze mnie uchwycone podczas pracy:


Pasjonuję się motoryzacją, jestem niezależnym specjalistą działającym na terenie całego kraju. Zawodowo zajmuję się pomocą i wsparciem technicznym podczas zakupu samochodu, oraz weryfikacją techniczną pojazdów dla firm oraz dla klienta indywidualnego od 1998 r. Mam ogromne doświadczenie poparte nie tylko kilkunastoletnią praktyką zawodową, lecz to co czyni mnie wyjątkowym na rynku motoryzacyjnym to ilość kilkunastu tysięcy zakupionych dla moich klientów, przejrzanych pod kontem technicznym i zjeżdżonych samochodów z różnych źródeł.